CENNIK

Kwas HIALURONOWY

Wróć

Twój pierwszy raz?

Ten zabieg nie jest już tematem tabu. Coraz więcej kobiet i mężczyzn stosuje zastrzyki z kwasu hialuronowego, aby zachować świeży i młodzieńczy wygląd. Kwas jest stosowany zwłaszcza na policzkach, ustach, brodzie i zmarszczkach. Ale na co musisz zwrócić uwagę, kiedy odważysz się wejść pod strzykawkę po raz pierwszy? Odpowiadamy na cztery najczęściej zadawane pytania, które wszyscy nowicjusze zadają sobie przed zabiegiem.

 

1. Czy wstrzyknięcie kwasu hialuronowego boli?

Oczywiście zależy to w dużej mierze od Ciebie i Twojego własnego odczucia bólu. Zasadniczo jednak można powiedzieć, że kuracja kwasem hialuronowym jest bezbolesna. W razie potrzeby odpowiednie obszary można również wcześniej znieczulić.

 

2. Ile kosztuje zabieg kwasem hialuronowym?

Koszt zabiegu kwasem hialuronowym zależy od różnych aspektów. Na przykład na cenę wpływa liczba zabiegów, produkt, a także miejsce wstrzyknięcia. Poniżej znajdziesz nasz cennik.

 

3. Czy wstrzyknięcie kwasu hialuronowego jest niebezpieczne?

Zastrzyki z kwasu hialuronowego są wykonywane od wielu lat. Mimo, że zabieg jest mało ryzykowny, nadal powinien go przeprowadzać ekspert specjalizujący się w zabiegach estetycznych. Krótko po zabiegu może pojawić się minimalny obrzęk, zaczerwienienie lub nawet niewielkie siniaki. Jednak te reakcje organizmu są normalne i całkowicie nieszkodliwe. Objawy ustępują samoistnie po kilku dniach.

 

4. Jak długo utrzymuje się efekt kwasu hialuronowego?

Efekt wstrzyknięcia kwasu hialuronowego pojawia się natychmiast. To, jak długo się utrzymuje, jest różne i zależy od zastosowanego preparatu. Efekt może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Następnie ulega całkowitej biodegradacji.

Kwas HIALURONOWY

Kwas hialuronowy w naszej skórze to drogocenna substancja zwana „eliksirem młodości”. Odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry, jej sprężystość oraz młodzieńczy wygląd.

 

Z biegiem lat maleje poziom kwasu hialuronowego w skórze, co prowadzi do utraty elastyczności skóry, powstawania coraz to głębszych zmarszczek i bruzd. Równie naturalnym procesem jest zjawisko grawitacji, któremu podlega skóra. Powyższe elementy mają znaczący wpływ na ogólną kondycję skóry oraz wygląd twarzy czy szyi.

 

Na szczęście naturalnemu procesowi utraty kwasu hialuronowego możemy skutecznie zaradzić. W naszych gabinetach preparaty z kwasem hialuronowym stosujemy na wiele obszarów wymagających wsparcia.

 

Pracujemy głównie z użyciem produktów Stylage i Revolax. Te linie preparatów zapewniają kompleksowe działanie. Rodzaj produktu dobieramy indywidualnie w zależności od problemu, zapotrzebowania oraz aktualnej kondycji skóry.

Kwas hialuronowy (HA) czy botoks (BTX)? Obie substancje są często zestawiane jako dwie alternatywne wobec siebie metody medycyny estetycznej. Mimo tego jednak, że używa się obu tych preparatów w celu osiągnięcia podobnych efektów, zarówno mechanizm ich działania, jak i zalecenia dotyczące stosowania są odmienne.

 

Kwas hialuronowy czy botoks?

Toksyna botulinowa, główny składnik botoksu, paraliżuje nerwy ruchowe. Przez to na przykład osłabia mimikę twarzy, w ten sposób chroniąc przed wtórną utratą elastyczności. Kwas hialuronowy natomiast nie jest toksyną – naturalnie występuje w skórze, zapewniając jej nawilżenie, jędrność i zdrowy wygląd. Kwas hialuronowy, w przeciwieństwie do ksenobiotyku, jakim jest toksyna botulinowa, nie powoduje efektów ubocznych (w najgorszym razie jednodniową, niezbyt wysoką gorączkę). Natomiast BTX jest znanym alergenem.

 

Zasada działania

Botoks uniemożliwia działanie nerwów ruchowych. Czucie jest zachowane, ale mięśnie w obrębie aktywności toksyny botulinowej są niezdolne do jakiegokolwiek ruchu. Nie kurczą się ani mimowolnie, ani kierowane świadomością, co prowadzi do ich osłabienia. Kwas hialuronowy, wprowadzony śródskórnie, wypełnia przestwory międzykomórkowe i może dostawać się do komórek. Wszędzie tworzy żel, wiążąc spore ilości wody. Ujędrnia, fizycznie wypełniając przestrzeń i nawilża skórę, przywracając jej funkcje fizjologiczne.

 

Trwałość efektów

Medyczna toksyna botulinowa zachowuje możliwość oddziaływania na nerwy przez 3-4 miesiące, w niektórych przypadkach 6-9 miesięcy. Po tym czasie jest neutralizowana całkowicie przez mechanizmy obronne organizmu i zabieg można powtórzyć. Jeśli zaś chodzi o kwas hialuronowy, zanim zostanie resorbowany do komórek, mija 4-6 miesięcy.

 

Zastosowania

O wyborze, czy użyć kwas hialuronowy czy botoks, decyduje specjalista. Przy czym zwykle toksyna botulinowa używana jest do zmniejszenia zmarszczek mimicznych, a przy pozostałych częściej wybiera się kwas hialuronowy. Możliwe jest stosowaniu preparatów obu typów w czasie tego samego zabiegu, jednak robi się to stosunkowo rzadko. Należy pamiętać, że zastosowania HA i BTX są różne, po analizie przyczyn defektów kosmetycznych specjalista ocenia, która z tych dwóch substancji lepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku.

 

PODSUMOWANIE

A więc kwas hialuronowy czy botoks? W pojedynku obu substancji nie ma i nigdy nie będzie zwycięzcy, ponieważ, choć powszechnie uważa się, że oba preparaty są używane w tym samym celu, ich mechanizmy działania różnią się tak dalece, iż zwykle obie metody nie są względem siebie alternatywne, a co najwyżej się uzupełniają. Specjalista po konsultacji z pacjentem jest w stanie wskazać lepszą metodę, ale trzeba mieć świadomość, że za każdym razem jest to decyzja indywidualna i nie upoważnia do wyciągania generalnych wniosków. Obie metody mają swoje wady i zalety oraz wskazania i przeciwwskazania do zastosowania.

Osiągany efekt

Bezpośrednio po zabiegu już jest widoczne częściowe działanie kwasu hialuronowego.

Po kilku dniach ustępuje delikatny obrzęk, odsłaniając efekt docelowy.

W zależności od kondycji skóry i ilości uzupełnionych niedoborów, efekt pozabiegowy może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. W tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji.

Niezaprzeczalnym atutem zabiegu jest widoczna poprawa jakości, napięcia skóry zainicjowana przez podanie kwasu hialuronowego.

 

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego stosujemy najczęściej w przypadku:

  • naturalnego powiększenia ust
  • korekty kształtu ust oraz podniesienia opadających kącików
  • poprawy wyglądu policzków (wolumetria)
  • podkreślenia linii żuchwy
  • wypełnienia i korekty fałd nosowo -wargowych
  • uzupełniania niedoborów występujących w okolicy doliny łez
  • korekty brody – optyczne zmniejszenie lub powiększenie
  • wypełniania głębokich zmarszczek w okolicy oka lub pomiędzy brwiami
  • rewitalizacji i odmłodzenia dłoni

KWAS HIALURONOWY - Revolax       1ml         500 zł


KWAS HIALURONOWY - Stylage        1ml         550 zł


 

 

 

Copyright © 2006 - 2020 Kasia Borowicka boroLINE BEAUTY